איך לבחור מייבש כביסה מומלץ וטוב?

מתלבטים בין סמסונג לאלקטרה? בין בוש לבלומברג? ננסה לעשות לכם קצת סדר בכביסה. איך בוחרים מייבש כביסה איכותי? השיקול הראשון הוא החיסכון. מה שמסמן את רמת החיסכון של המכשיר הוא הדירוג האנרגטי. הוא מסומן באותיות A עד G, ככל שהדירוג יותר גבוה כך המכונה יותר חסכנית, מכונה בדירוג +A היא החסכונית ביותר, וממכונות בדירוג C ו-D התרחקו כמו מחשמל!

הדבר הבא שכדאי לדעת כשקונים מייבש כביסה מומלץ הוא: היו ממוקדים! כלומר, אתם צריכים לדעת בדיוק מה אתם צריכים, שלא ימכרו לכם מייבש עם אלפי פונקציות שאתם לא הולכים להשתמש בהם (ייבוש הפוך, ייבוש עם קצף, ייבוש שחור וכו'). במכונות הייבוש הכלל הוא שככל שהן יותר פשוטות הן יותר טובות, פעולת הייבוש אינה דורשת פעולות מורכבות ולכן עדיפה מערכת הפעלה פשוטה.

מידות וקיבולת

התמקדו בצרכים המשפחתיים שלכם ובדקו קודם כול האם מייבש הכביסה נכנס לנישה שאתם מתכננים למקם אותה, זכרו שצריך להשאיר עוד רווח קטן של שני סנטימטר בשני צדדי המייבש, כמו כן בדקו אם יש מרווח בין חזית המייבש לקיר שמולו אתם רוצים להניח את המייבש כדי שתוכלו לפתוח את דלת המייבש בקלות בלי להיתקל בקיר. פתרון של מכונת ייבוש עם פתח עליון הוא לא כל כך מעשי, קודם כל כי מכונה כזו לא קיימת כמעט בישראל והיא גם יותר יקרה, אבל אם אהבתם את הנוחות ואת חיסכון הצורך להתכופף זה בדיוק מיועד עבורכם.

מעבר לחשיבות של בדיקת מידות השטח יש גם לתת את הדעת על מידות הקיבולת. אם אתם משפחה ברוכת ילדים (או שזה בתכנון), יש צורך לקנות מייבש יותר גדול. באופן כללי הקיבולת המומלצת למייבש למשפחה ממוצעת של 3-4 נפשות היא 7 ק"ג, למשפחה בת 7-8 נפשות הקיבולת המומלצת היא 8 ק"ג.

סוגיית האדים החמים

עכשיו הגענו לסוגיה המורכבת ביותר בתחום מייבשי הכביסה. השאלה היא מה עדיף – מכונת כביסה שמצריכה התקנת צינור לניקוז האדים החמים כלפי חוץ, או אולי עדיף מכונת ייבוש שמעבה את האדים ומייתרת את הצורך בהתקנת צינור הניקוז. לפני שנענה נמליץ קודם כל לבדוק מה האפשרויות, כי אם אין לכם אופציה של חלון סמוך או שמסיבה כלשהי לא תרצו להניח את המייבש סמוך לחלון – אין לכם אפשרות לבחור במייבש בעל צינור הניקוז.

מצד שני, מייבש עם קונדנסור (כלומר מהסוג השני) הוא פחות מייבש ונחשב לפחות איכותי, הוא עובד בשיטה של עיבוי כלומר מעביר את האדים למצב צבירה של מים שצריך לנקז אותו ידנית אחרי כל הפעלה של המכונה, מה גם שמדובר במכונות יקרות יותר בהרבה מהמייבש הרגיל.

החברות המוכרות והאמינות

אם כבר דיברנו על מיקום, אפשר לחסוך שטח לא מנוצל בבית ולמקם את המייבש על מכונת הכביסה. אם תרצו בררו בשעת הקנייה האם במכונה שאתם מעוניינים לקנות זה אפשרי, כי לא את כל המייבשים ניתן להניח מעל מכונת הכביסה. ככלל מומלץ לבחור בחברה אמינה ומוכרת. המכונות מתוצרת אירופה נחשבות לטובות יותר. מחירים של מייבשים טובים נעים בין 1000 (או יותר נכון 999…) ₪ עבור מכונה בעלת קיבולת של 7 ק"ג ל-5000 ₪ עבור מכונה בעלת קיבולת של 9 ק"ג.

החברות המוכרות והאמינות בתחום מייבשי הכביסה הם: Lanco, FUjICOM, Midea, beko, ZANUSSI, Electrolux, מייבש AEG, BOSCH, SAMSUNG, HOOVER ו-SIEMENS. חברות אלו מוכרות בזכות המייבשים המתקדמים והאיכותיים שהם מייצרים. אז רוצו עכשיו לקנות מייבש איכותי לפני שתתייבשו.

התקנת פרקט למינציה – מה צריך לדעת לפני שמתקינים וכיצד צריך להתכונן?

עם הזמן, אנשים רבים בוחרים לעבור מאריחי רצפה רגילים להתקנת פרקט, כאשר הסוג הנמכר ביותר הוא פרקט למינציה.

המעבר הזה מהתקנת אריחים רגילים אל התקנת פרקט למינציה הוא תהליך טבעי, שכן לא רק שהפרקט נראה הרבה יותר טוב, מעוצב יותר יפה ומוסיף "חיות" למבנה, אלא שהוא גם הרבה יותר זול ממה שידענו בעבר. כלומר, אם עד לפני מספר שנים, רכישת פרקט היה דבר יקר ולא משתלם בהכרח, הרי שכיום, אנחנו יכולים ליהנות מקטלוגים של פרקטים במחירים משתלמים. הם גם מוסיפים לעיצוב של המבנה, גם משפרים את איכות החיים בו, וכן מעלים במובן מסוים את הערך שלו

לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא חברות וחנויות פרקטים בירושלים ובמקומות אחרים בארץ, מהם נוכל לרכוש את הפרקט וכן, בעלי מקצוע מטעמם יגיע אל המבנה בשביל להתקין אותו במועד שנסכם איתו. עכשיו השאלה היא, כיצד מבצעים את ההתקנה ואיך יש להתכונן לתהליך זה.

כיצד מתכוננים להתקנת פרקט ואיך הוא מתבצע בפועל

על מנת להתקין פרקט למינציה, יש לוודא שכל השטח עליו מבקשים לבצע את ההתקנה הוא ישר וחלק. לשם כך צריך להשתמש בפלס, זאת על מנת לוודא במאה אחוז, שאכן הקרקע ישרה לגמרי, ואין בה גבשושיות, קימורים או כל דבר אחר שעלול להפריע. במידה ויש צורך, אז אפשר למלא חללים ריקים בחומר מילוי מתאים.

לפני שמבצעים את ההתקנה בפועל, צריך להשאיר את הפרקט במשך 48 שעות במקום, על מנת שיתרגל תנאי האקלים וכן על מנת לאוורר אותו. כמו כן, יש למדוד את החדר בצורה נכונה, בשביל שתהיה לנו את הכמות הנדרשת על מנת שנוכל להשתמש בפרקט בצורה נכונה.

בשלב הבא, נוכל להתחיל בתהליך ההדבקה שלו. תחילה נניח את הספוג אשר עליו נבצע את ההדבקה של הפרקט עצמו, לאחר מכן נניח את הפרקט על גבי הספוג, ובשלב הסופי נבצע את החיבורים, ובמידת הצורך, נבצע חיתוכים והתאמות, כך שהפרקט יתאים בצורה מלאה לחלל החדר מבחינת הגודל שלו.

 

אחת הסצנות שחוזרות על עצמן שוב ושוב בסרטים ובסדרות אמריקאיות רבות, היא הסצנה בה האישה מעוניינת לבצע עבודה בבית ולשם כך היא רוצה לשכור הנדימן, הבעל כמובן מרגיש פגוע מהעניין ומנסה להוכיח לה שהוא מסוגל לבצע את העבודה בעצמו, מה שכמובן לא מצליח לו והכל הופך להיות קומדיה של טעויות עד שבסופו של דבר, הם נאלצים להזמין הנדימן גם בשביל לתקן את הנזק שהבעל עשה וגם בשביל לבצע את העבודה המקורית שהאישה היתה מעוניינת לעשות.

יש מקרים כאלה, ויש גם הרבה מקרים שהבעל בכלל לא מעוניין לבצע את העבודה או לא יודע לבצע אותה. במקרים כאלה, האישה מראש מזמינה בעל מקצוע שיבצע עבורה את השירות. לשם כך צריך להבין מה בדיוק הנדימן יכול לעשות וכיצד מזמינים בעל מקצוע שכזה.

לגבי השירותים והעבודות שהנדימן יכול לבצע, ובכן, זה מאוד מגוון ורחב, אך זה גם מאוד מתוחם במובן מסוים. הנדימן יכול להתעסק בנושאים של התקנות, בנושאים של צביעה, תיקונים קלים ופשוטים, דברים שלא בהכרח חייבים להזמין את בעל המקצוע בשביל זה. למשל, אם רוצים להתקין מדפים בבית או אם רוצים להחליף נורה, לא חייבים איש מקצוע מהתחום אפשר להזמין הנדימן. כנ"ל אם רוצים לתקן מגירה, להתקין וילון, להרכיב דלת או דברים אחרים.

מה שכן, הנדימן לא יכול לבצע עבודות שרק אנשי מקצוע בתחומים שונים יכולים לבצע, עבודות שיש צורך באישורים מסוימים עבורם, לא בעבודות שמשנות את התשתית של המבנה או מוסיפות עליו, וכן לא עובדות פולשניות, כלומר כאלה שצריך לשבור קיר ולבצע תיקון או שינוי בתשתית של המבנה.

כיצד בוחרים הנדימן?

ראשית, אנחנו צריכים לקבל חוות דעת והמלצות עליו מפי לקוחות אחרים שהזמינו את שירותיו. אנחנו צריכים לברר שהוא מבצע עבודה איכותית, שהוא מתנהל עם הלקוחות שלו בצורה אמינה, שהעלויות שלו משתלמות וכמובן שהשירות שלו טוב.

שנית, אנחנו צריכים לבדוק אילו שירותים הוא מספק והאם הוא יכול לענות על הצרכים שלנו.

שלישית, יש לבדוק עד כמה הוא זמין לבצע את העבודה באופן מיידי ולסיים אותה בהקדם.

הנדימן – מה עושים אם בעלי לא בעניין?

שאיבת ביוב – חייבים לפעמים לפתוח את הפקק

הביוב אשר עובר דרך הגינה שלכם עלה על גדותיו ומשפיע על איכות חייכם וחיי כל המשפחה? הזמינו אינסטלטורים מומחים בתחום שאיבת ביוב. לא מכירים אנשי מקצוע? השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

שאיבות ביוב מול בעיות אינסטלציה בבית

סתימה במערכת הביוב וזאת בניגוד לסתימה במערכת הצינורות הביתית, תמיד תהיה סתימה מורכבת אשר תדרוש הזמנת אינסטלטור או חברה מומחית בתחום האינסטלציה.

בעיות במערכת הביוב אינן ניתנות לפתרון על ידי שימוש בפומפה, ספיראלה וחומרים שונים, אותם ניתן לרכוש באחת מהחנויות לכלי עבודה. כאן האינסטלטור ישתמש ברכב ביובית אשר ישאב את הלכלוך והחפצים מצינור הביוב ולאחר מכן הוא ידאג לנקות את הצינור על ידי חומרים מיוחדים ולבדוק את תקינותו על ידי חלחול מים דרכו.

שאיבת ביוב- מערכות המים

ישנן שתי מערכות של צינורות מים. הראשונה היא מערכת הצינורות הביתית והיא זו אשר אחראית על כל הקשור לכניסה של המים לדירה או לבית שלנו. המערכת השנייה היא מערכת הביוב אשר אמונה על כל הקשור אל פינוי של פסולת באמצעות המים היוצאים מהמבנה אל החוץ.

רוב הבעיות הקשורות אל סתימות אינן מתרחשות עם כניסת המים אל ביתנו וזאת משום שלרוב מדובר במים נקיים, אלא עם יציאתם למערכת של הביוב. זוהי הסיבה שרוב הסתימות מתרחשות בצנרת של מערכת הביוב.

בעיות שונות במערכת הביוב

  • סתימות קלות- אינסטלטור ישחרר את הסתימה באמצעות פומפה, ספיראלה וחומרים מיוחדים.
  • סתימות קשות- מחייבות את הזמנתם של אינסטלטורים מוסמכים אשר מנוסים בתחום שחרור סתימות על ידי שאיבת ביוב ואלו משתמשים ברכב בעל מיכלית עם צינור ואקום הנקרא 'ביובית'.

שאיבת ביוב – נקודות חשובות

חשוב לקחת בחשבון כי מרבית האינסטלטורים מבצעים עבודות "ביתיות" ולכן אין ברשותם ביובית, לכן חשוב מאוד לוודא את ניסיונו של האינסטלטור בתחום ולבדוק תוך כמה זמן הוא יכול להגיע ולפתור את הבעיה.

  • חברות אינסטלציה- בישראל, ישנן חברות אינסטלציה אשר מספקות שירותים שונים, ביניהם שאיבת ביוב על ידי ביובית. אלו תמיד יחזיקו ברכבי ביובית ורוב הפעמים הם יגיעו אליכם ברגע בו תיצרו איתם קשר. ככל שתזמינו שירות תיקונים מהר יותר כך גם תמנעו נזקים מיותרים, ביניהם נזקים קשים מאוד, כמו למשל נזילות, נזקים רבים לתשתית של המבנה, פיצוצים ועוד.
  • ביובית- יש לברר אודות החברה ולוודא כי יש לה ניסיון בסוגים שונים של שחרור סתימות על ידי ביובית. וודאו כי היא מחזיקה בביובית משוכללת אשר מסוגלת לבצע סוגים שונים של עבודות שאיבה וכזו אשר עוברת בדיקות תקופתיות וקיימים אישורים כי היא תקינה לשימוש.
  • ניסיון- רק אינסטלטורים מומחים בתחום שאיבת ביוב יוכלו לבצע את העבודה בצורה המקצועית ביותר. קיימים אינסטלטורים אשר שוכרים שירותי ביובית באם מתרחש מצב בו אחד הלקוחות שלהם זקוק לשירות שאיבת ביוב. אלו יוכלו לבצע את העבודה ולפתור את הבעיה בצורה נקודתית, אך הם לא משום חוסר ניסיונם בתחום הם לא יוכלו להבטיח ללקוח כי הבעיה נפתרה לצמיתות וקרוב לוודאי כי כעבור מספר ימים הבעיה תשנה.
  • זמינות- חשוב לבחור אינסטלטורים או חברת אינסטלציה אשר יכולה לספק לכם שירות במשך כל שעות היממה. כפי שכולנו יודעים אין דרך לדעת מתי תתרחש סתימה/ הצפה במערכת הביוב וצינורות המים.

הביוב עלה על גדותיו? אתם מעוניינים להזמין את הטובים ביותר? השאירו את הפרטים שלכם ומומחה בתחום האינסטלציה המורכבת יחזור אליכם בהקדם.

שיפוץ או לא שיפוץ – זו השאלה

אז החלטנו על שיפוץ. וואו… איזו החלטה קשה ומעצבנת. לתחום שיפוץ דירה יש מיתוג כל כך שלילי בישראל, תמיד חושבים על שיפוצניקים
שעוזבים באמצע עבודה, מחירים מנופחים, שוברים דברים וכו'. וחלק כמובן זו אמת… אפילו מניסיון עבר אני יכול להעיד.

אבל החלטנו שוב להיכנס לפרוייקט, הפעם התקציב גדול יותר – בסביבות ה100,000 ש"ח. קיבלנו המלצה חמה על שיפוצניק שעבד אצל בן משפחה אחר, נפגשנו איתו -אדם מקסים בן 50. נראה מאוד אמין.

למרות זאת הקפדנו לעשות הסכם מפורט של השלבים, כולל התשלומים ומה קורה במקרה עצירה (דרך אגב, את ההסכם מצאנו באינטרנט בחיפוש "הסכם קבלן שיפוצים").

מקווים שיהיה טוב.

שאלה למורה נהיגה – כמה אמורים לעלות שיעורי נהיגה?

אז הנה כל הפרטים לגבי שיעורי נהיגה בישראל – בכדי לקבל רישיון נהיגה צריך לעבור מינימום של 28 שיעורי נהיגה, כאשר כל שיעור אורך כארבעים דקות – בחלק מהמקרים השיעורים מעט יותר ארוכים – רוב התלמידים עושים יותר משלושים שיעורים עד ההגשה לטסט הראשון.

מחיר של שיעור נהיגה נע בין 80 ל-130 ₪ לשיעור – כאשר ההפרשים במחירים נובעים ממגוון פרמטרים ובין היתר – סוג הרכב, עיר בארץ, וותק ומוניטין של מורה נהיגה ופרמטרים נוספים – כך שבעת חיפוש מורה נהיגה, כדאי לעשות סקר שוק ולקחת את כל הפרמטרים הללו בחשבון.

התשלום עבור קבלת רישיון נהיגה לא מסתיים במחירים של שיעורי הנהיגה, יש להוסיף להוצאות גם את הנושא של אגרת הטסט פלוס עלות הטסט עצמו אשר יחדיו מסתכמות ב-533 ₪. וכאן, כדאי גם לקחת בחשבון שרוב התלמידים לא עוברים את הטסט הראשון.

בשורה התחתונה עם הילד שלכם היגיע לגיל 17 ואתם חושבים על שיעורי נהיגה, כדאי שתשימו בצד בסביבות 3000 – 4000 ₪, עבור שיעורי הנהיגה וההוצאות הכספיות הנלוות לכך.

שאלה למדביר – מה עושים עם חיות הבית בעת ההדברה?

חומרי הדברה מסוימים עלולים לסכן את חיות הבית, על כן קיימת חשיבות גבוהה לדאוג להם ולא להשאיר אותם בבית בעת ההדברה.

כאן חשוב לשים דגש על הצורך להוציא את חיות הבית מהבית ולא להסתפק בלנעול אותם באחד החדרים בהם אתם לא מבצעים הדברה.

ישנם סוגי הדברה שונים, כאשר בחלק מהמקרים החומרים מסכנים יותר את בעלי החיים ובחלק מהמקרים פחות. חשוב לברר מול המדביר מהי ההמלצה לגבי בעלי חיים וכמה זמן מומלץ להשאיר אותם מחוץ לבית, גם לאחר שההדברה תסתיים – במקרים מסוימים מדובר במספר שעות ובמקרים מסוימים גם במספר ימים.

לסיכום, הקפידו לשמור על שלומם של בעלי החיים שלכם וזכרו שחומרי הדברה מסוימים מסכנים אותם..

שאלה למעצב פנים – עד כמה השירות שלך חיוני לעיצוב הבית?

אומנם לא פנינו אל מעצב פנים שיענה על השאלה, מהסיבה הפשוטה שאנחנו בחרנו לא להשתמש בשירותיו של מעצב פנים ולעצב את הבית בעצמנו. מה שכבר מסגיר את העובדה שהשירותים של המעצב הם לא הכרחיים. יחד עם זאת, מי שחובב אסתטיקה ורוצה ליהנות מחדרים מעוצבים ויפים אשר לוקחים בחשבון חוקיות מסוימת יוכל למצוא תועלת רבה בשירותיו של מעצב פנים.

מעצב פנים יקשיב לכל הדרישות, הבקשות והחלומות שלם לגבי המראה של הבית ובהתחשב בתקציב שלכם ייצור עבורכם את התוצאה האיכותית והקרובה ביותר למה שביקשתם. כך ששירותיו של מעצב פנים הם לא הכרח אך יש בהם תועלת רבה.

כותבים את השאלות

images (55)
יש הרבה שאלות רלוונטיות לבעלי מקצוע שונים. אך בכדי לשאול את כל השאלות ברגע האמת ולקבל בסופו של דבר את הנתונים המדויקים אודות בעל המקצוע, כדאי להכין את השאלות מבעוד מועד. כמובן, שבמידה ומדובר בנושא שאתם פחות מתמצאים בו,  כדאי ללמוד תחילה את הנושא או לפחות לנסות לאסוף כמה שיותר מידע אודותיו.

ככל שיהיו לכם יותר פרטים לגבי בעל המקצוע ולגבי השירות הספציפי בגינו אתם זקוקים לשירותיו, כך תוכלו להיות יותר ממוקדים – לשאול את השאלות הנכונות ולקבל את התשובות אשר יסייעו לכם להבין מי הוא אותו בעל מקצוע, איזה שירותים הוא מציע ואף להתרשם מרמת הידע והמקצועיות שלו בהתאם לתשובות שתקבלו.