אחת הסצנות שחוזרות על עצמן שוב ושוב בסרטים ובסדרות אמריקאיות רבות, היא הסצנה בה האישה מעוניינת לבצע עבודה בבית ולשם כך היא רוצה לשכור הנדימן, הבעל כמובן מרגיש פגוע מהעניין ומנסה להוכיח לה שהוא מסוגל לבצע את העבודה בעצמו, מה שכמובן לא מצליח לו והכל הופך להיות קומדיה של טעויות עד שבסופו של דבר, הם נאלצים להזמין הנדימן גם בשביל לתקן את הנזק שהבעל עשה וגם בשביל לבצע את העבודה המקורית שהאישה היתה מעוניינת לעשות.

יש מקרים כאלה, ויש גם הרבה מקרים שהבעל בכלל לא מעוניין לבצע את העבודה או לא יודע לבצע אותה. במקרים כאלה, האישה מראש מזמינה בעל מקצוע שיבצע עבורה את השירות. לשם כך צריך להבין מה בדיוק הנדימן יכול לעשות וכיצד מזמינים בעל מקצוע שכזה.

לגבי השירותים והעבודות שהנדימן יכול לבצע, ובכן, זה מאוד מגוון ורחב, אך זה גם מאוד מתוחם במובן מסוים. הנדימן יכול להתעסק בנושאים של התקנות, בנושאים של צביעה, תיקונים קלים ופשוטים, דברים שלא בהכרח חייבים להזמין את בעל המקצוע בשביל זה. למשל, אם רוצים להתקין מדפים בבית או אם רוצים להחליף נורה, לא חייבים איש מקצוע מהתחום אפשר להזמין הנדימן. כנ"ל אם רוצים לתקן מגירה, להתקין וילון, להרכיב דלת או דברים אחרים.

מה שכן, הנדימן לא יכול לבצע עבודות שרק אנשי מקצוע בתחומים שונים יכולים לבצע, עבודות שיש צורך באישורים מסוימים עבורם, לא בעבודות שמשנות את התשתית של המבנה או מוסיפות עליו, וכן לא עובדות פולשניות, כלומר כאלה שצריך לשבור קיר ולבצע תיקון או שינוי בתשתית של המבנה.

כיצד בוחרים הנדימן?

ראשית, אנחנו צריכים לקבל חוות דעת והמלצות עליו מפי לקוחות אחרים שהזמינו את שירותיו. אנחנו צריכים לברר שהוא מבצע עבודה איכותית, שהוא מתנהל עם הלקוחות שלו בצורה אמינה, שהעלויות שלו משתלמות וכמובן שהשירות שלו טוב.

שנית, אנחנו צריכים לבדוק אילו שירותים הוא מספק והאם הוא יכול לענות על הצרכים שלנו.

שלישית, יש לבדוק עד כמה הוא זמין לבצע את העבודה באופן מיידי ולסיים אותה בהקדם.

הנדימן – מה עושים אם בעלי לא בעניין?