שאיבת ביוב – חייבים לפעמים לפתוח את הפקק

הביוב אשר עובר דרך הגינה שלכם עלה על גדותיו ומשפיע על איכות חייכם וחיי כל המשפחה? הזמינו אינסטלטורים מומחים בתחום שאיבת ביוב. לא מכירים אנשי מקצוע? השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

שאיבות ביוב מול בעיות אינסטלציה בבית

סתימה במערכת הביוב וזאת בניגוד לסתימה במערכת הצינורות הביתית, תמיד תהיה סתימה מורכבת אשר תדרוש הזמנת אינסטלטור או חברה מומחית בתחום האינסטלציה.

בעיות במערכת הביוב אינן ניתנות לפתרון על ידי שימוש בפומפה, ספיראלה וחומרים שונים, אותם ניתן לרכוש באחת מהחנויות לכלי עבודה. כאן האינסטלטור ישתמש ברכב ביובית אשר ישאב את הלכלוך והחפצים מצינור הביוב ולאחר מכן הוא ידאג לנקות את הצינור על ידי חומרים מיוחדים ולבדוק את תקינותו על ידי חלחול מים דרכו.

שאיבת ביוב- מערכות המים

ישנן שתי מערכות של צינורות מים. הראשונה היא מערכת הצינורות הביתית והיא זו אשר אחראית על כל הקשור לכניסה של המים לדירה או לבית שלנו. המערכת השנייה היא מערכת הביוב אשר אמונה על כל הקשור אל פינוי של פסולת באמצעות המים היוצאים מהמבנה אל החוץ.

רוב הבעיות הקשורות אל סתימות אינן מתרחשות עם כניסת המים אל ביתנו וזאת משום שלרוב מדובר במים נקיים, אלא עם יציאתם למערכת של הביוב. זוהי הסיבה שרוב הסתימות מתרחשות בצנרת של מערכת הביוב.

בעיות שונות במערכת הביוב

  • סתימות קלות- אינסטלטור ישחרר את הסתימה באמצעות פומפה, ספיראלה וחומרים מיוחדים.
  • סתימות קשות- מחייבות את הזמנתם של אינסטלטורים מוסמכים אשר מנוסים בתחום שחרור סתימות על ידי שאיבת ביוב ואלו משתמשים ברכב בעל מיכלית עם צינור ואקום הנקרא 'ביובית'.

שאיבת ביוב – נקודות חשובות

חשוב לקחת בחשבון כי מרבית האינסטלטורים מבצעים עבודות "ביתיות" ולכן אין ברשותם ביובית, לכן חשוב מאוד לוודא את ניסיונו של האינסטלטור בתחום ולבדוק תוך כמה זמן הוא יכול להגיע ולפתור את הבעיה.

  • חברות אינסטלציה- בישראל, ישנן חברות אינסטלציה אשר מספקות שירותים שונים, ביניהם שאיבת ביוב על ידי ביובית. אלו תמיד יחזיקו ברכבי ביובית ורוב הפעמים הם יגיעו אליכם ברגע בו תיצרו איתם קשר. ככל שתזמינו שירות תיקונים מהר יותר כך גם תמנעו נזקים מיותרים, ביניהם נזקים קשים מאוד, כמו למשל נזילות, נזקים רבים לתשתית של המבנה, פיצוצים ועוד.
  • ביובית- יש לברר אודות החברה ולוודא כי יש לה ניסיון בסוגים שונים של שחרור סתימות על ידי ביובית. וודאו כי היא מחזיקה בביובית משוכללת אשר מסוגלת לבצע סוגים שונים של עבודות שאיבה וכזו אשר עוברת בדיקות תקופתיות וקיימים אישורים כי היא תקינה לשימוש.
  • ניסיון- רק אינסטלטורים מומחים בתחום שאיבת ביוב יוכלו לבצע את העבודה בצורה המקצועית ביותר. קיימים אינסטלטורים אשר שוכרים שירותי ביובית באם מתרחש מצב בו אחד הלקוחות שלהם זקוק לשירות שאיבת ביוב. אלו יוכלו לבצע את העבודה ולפתור את הבעיה בצורה נקודתית, אך הם לא משום חוסר ניסיונם בתחום הם לא יוכלו להבטיח ללקוח כי הבעיה נפתרה לצמיתות וקרוב לוודאי כי כעבור מספר ימים הבעיה תשנה.
  • זמינות- חשוב לבחור אינסטלטורים או חברת אינסטלציה אשר יכולה לספק לכם שירות במשך כל שעות היממה. כפי שכולנו יודעים אין דרך לדעת מתי תתרחש סתימה/ הצפה במערכת הביוב וצינורות המים.

הביוב עלה על גדותיו? אתם מעוניינים להזמין את הטובים ביותר? השאירו את הפרטים שלכם ומומחה בתחום האינסטלציה המורכבת יחזור אליכם בהקדם.