11

שאלה לנגר: מה השוני בין נגרים בעבר לנגרים של היום?

11

אומנם גם היום תפקידו של הנגר נשאר דומה לתפקידו בעבר והוא ליצור רהיטים, בתים וכל אלמנט אחר העשוי מעץ. יחד עם זאת, כיום, נגרים נתפסים אחרת ממה שהיה נהוג לתפוס אותם בעבר.

נגר היום הוא אמן לכל דבר, שלצד העבודה בעץ בפועל יש לו גם את הכלים לייעץ ולתכנן יחד עם הלקוח בצורה מעמיקה ותוך ירידה אל הפרטים את הרהיט המבוקש.

לצד העובדה שנגרות נתפסת היום בעיני רבים כאמנות, הביקוש לעבודת הנגרים ירד באופן משמעותי, מכיוון שהטכנולוגיה שהגיעה גם לעולם הריהוט והריהוט העץ מאפשר יצירת רהיטים בפשטות ובמהירות ללא צורך במסור, מסמרים או בכישרונו של הנגר.

נוסף על כך, תחום הנגרות התפצל לתת תחום נוסף, וכיום לצד נגרים אליהם מגיעים אנשים אשר מעוניינים ברהיטים מעץ, קיים תת תחום חדש של נגרות בנין, תחום זה קשור לכל המרכיבים הבסיסיים של הבית אשר נעשים בצמוד לשלבים בהם נבנה שלד הבית.

אפשר לסכם את זה שהשוני העיקרי בין נגרים של אז לשל היום הוא שבעבר היה מדובר במקצוע פופולרי עם ביקוש רב וכיום רק אנשים אשר מעריכים איכות ומחפשים רהיט אשר יענה על כל הצרכים שלהם פונים לנגר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>