איך לבחור מייבש כביסה מומלץ וטוב?

מתלבטים בין סמסונג לאלקטרה? בין בוש לבלומברג? ננסה לעשות לכם קצת סדר בכביסה. איך בוחרים מייבש כביסה איכותי? השיקול הראשון הוא החיסכון. מה שמסמן את רמת החיסכון של המכשיר הוא הדירוג האנרגטי. הוא מסומן באותיות A עד G, ככל שהדירוג יותר גבוה כך המכונה יותר חסכנית, מכונה בדירוג +A היא החסכונית ביותר, וממכונות בדירוג C ו-D התרחקו כמו מחשמל!

הדבר הבא שכדאי לדעת כשקונים מייבש כביסה מומלץ הוא: היו ממוקדים! כלומר, אתם צריכים לדעת בדיוק מה אתם צריכים, שלא ימכרו לכם מייבש עם אלפי פונקציות שאתם לא הולכים להשתמש בהם (ייבוש הפוך, ייבוש עם קצף, ייבוש שחור וכו'). במכונות הייבוש הכלל הוא שככל שהן יותר פשוטות הן יותר טובות, פעולת הייבוש אינה דורשת פעולות מורכבות ולכן עדיפה מערכת הפעלה פשוטה.

מידות וקיבולת

התמקדו בצרכים המשפחתיים שלכם ובדקו קודם כול האם מייבש הכביסה נכנס לנישה שאתם מתכננים למקם אותה, זכרו שצריך להשאיר עוד רווח קטן של שני סנטימטר בשני צדדי המייבש, כמו כן בדקו אם יש מרווח בין חזית המייבש לקיר שמולו אתם רוצים להניח את המייבש כדי שתוכלו לפתוח את דלת המייבש בקלות בלי להיתקל בקיר. פתרון של מכונת ייבוש עם פתח עליון הוא לא כל כך מעשי, קודם כל כי מכונה כזו לא קיימת כמעט בישראל והיא גם יותר יקרה, אבל אם אהבתם את הנוחות ואת חיסכון הצורך להתכופף זה בדיוק מיועד עבורכם.

מעבר לחשיבות של בדיקת מידות השטח יש גם לתת את הדעת על מידות הקיבולת. אם אתם משפחה ברוכת ילדים (או שזה בתכנון), יש צורך לקנות מייבש יותר גדול. באופן כללי הקיבולת המומלצת למייבש למשפחה ממוצעת של 3-4 נפשות היא 7 ק"ג, למשפחה בת 7-8 נפשות הקיבולת המומלצת היא 8 ק"ג.

סוגיית האדים החמים

עכשיו הגענו לסוגיה המורכבת ביותר בתחום מייבשי הכביסה. השאלה היא מה עדיף – מכונת כביסה שמצריכה התקנת צינור לניקוז האדים החמים כלפי חוץ, או אולי עדיף מכונת ייבוש שמעבה את האדים ומייתרת את הצורך בהתקנת צינור הניקוז. לפני שנענה נמליץ קודם כל לבדוק מה האפשרויות, כי אם אין לכם אופציה של חלון סמוך או שמסיבה כלשהי לא תרצו להניח את המייבש סמוך לחלון – אין לכם אפשרות לבחור במייבש בעל צינור הניקוז.

מצד שני, מייבש עם קונדנסור (כלומר מהסוג השני) הוא פחות מייבש ונחשב לפחות איכותי, הוא עובד בשיטה של עיבוי כלומר מעביר את האדים למצב צבירה של מים שצריך לנקז אותו ידנית אחרי כל הפעלה של המכונה, מה גם שמדובר במכונות יקרות יותר בהרבה מהמייבש הרגיל.

החברות המוכרות והאמינות

אם כבר דיברנו על מיקום, אפשר לחסוך שטח לא מנוצל בבית ולמקם את המייבש על מכונת הכביסה. אם תרצו בררו בשעת הקנייה האם במכונה שאתם מעוניינים לקנות זה אפשרי, כי לא את כל המייבשים ניתן להניח מעל מכונת הכביסה. ככלל מומלץ לבחור בחברה אמינה ומוכרת. המכונות מתוצרת אירופה נחשבות לטובות יותר. מחירים של מייבשים טובים נעים בין 1000 (או יותר נכון 999…) ₪ עבור מכונה בעלת קיבולת של 7 ק"ג ל-5000 ₪ עבור מכונה בעלת קיבולת של 9 ק"ג.

החברות המוכרות והאמינות בתחום מייבשי הכביסה הם: Lanco, FUjICOM, Midea, beko, ZANUSSI, Electrolux, מייבש AEG, BOSCH, SAMSUNG, HOOVER ו-SIEMENS. חברות אלו מוכרות בזכות המייבשים המתקדמים והאיכותיים שהם מייצרים. אז רוצו עכשיו לקנות מייבש איכותי לפני שתתייבשו.