התקנת פרקט למינציה – מה צריך לדעת לפני שמתקינים וכיצד צריך להתכונן?

עם הזמן, אנשים רבים בוחרים לעבור מאריחי רצפה רגילים להתקנת פרקט, כאשר הסוג הנמכר ביותר הוא פרקט למינציה.

המעבר הזה מהתקנת אריחים רגילים אל התקנת פרקט למינציה הוא תהליך טבעי, שכן לא רק שהפרקט נראה הרבה יותר טוב, מעוצב יותר יפה ומוסיף "חיות" למבנה, אלא שהוא גם הרבה יותר זול ממה שידענו בעבר. כלומר, אם עד לפני מספר שנים, רכישת פרקט היה דבר יקר ולא משתלם בהכרח, הרי שכיום, אנחנו יכולים ליהנות מקטלוגים של פרקטים במחירים משתלמים. הם גם מוסיפים לעיצוב של המבנה, גם משפרים את איכות החיים בו, וכן מעלים במובן מסוים את הערך שלו

לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא חברות וחנויות פרקטים בירושלים ובמקומות אחרים בארץ, מהם נוכל לרכוש את הפרקט וכן, בעלי מקצוע מטעמם יגיע אל המבנה בשביל להתקין אותו במועד שנסכם איתו. עכשיו השאלה היא, כיצד מבצעים את ההתקנה ואיך יש להתכונן לתהליך זה.

כיצד מתכוננים להתקנת פרקט ואיך הוא מתבצע בפועל

על מנת להתקין פרקט למינציה, יש לוודא שכל השטח עליו מבקשים לבצע את ההתקנה הוא ישר וחלק. לשם כך צריך להשתמש בפלס, זאת על מנת לוודא במאה אחוז, שאכן הקרקע ישרה לגמרי, ואין בה גבשושיות, קימורים או כל דבר אחר שעלול להפריע. במידה ויש צורך, אז אפשר למלא חללים ריקים בחומר מילוי מתאים.

לפני שמבצעים את ההתקנה בפועל, צריך להשאיר את הפרקט במשך 48 שעות במקום, על מנת שיתרגל תנאי האקלים וכן על מנת לאוורר אותו. כמו כן, יש למדוד את החדר בצורה נכונה, בשביל שתהיה לנו את הכמות הנדרשת על מנת שנוכל להשתמש בפרקט בצורה נכונה.

בשלב הבא, נוכל להתחיל בתהליך ההדבקה שלו. תחילה נניח את הספוג אשר עליו נבצע את ההדבקה של הפרקט עצמו, לאחר מכן נניח את הפרקט על גבי הספוג, ובשלב הסופי נבצע את החיבורים, ובמידת הצורך, נבצע חיתוכים והתאמות, כך שהפרקט יתאים בצורה מלאה לחלל החדר מבחינת הגודל שלו.